Kot też jest fajny

      25 marca 2024 roku w ramach projektu ,,Człowiek z pasją”, odbyło się spotkanie pod tytułem ,,Kot też jest fajny”! O tym właśnie przekonały się dzieci z klas 0-3, jak i starsza młodzież. Choć za bardzo przekonywać ich nie trzeba. Chyba Wszyscy kochają kotki.

      Historie o kotach syberyjskich opowiedziała nam Pani Monika – mama Małgosi z zerówki. Rodzina Małgosi ma trzy piękne kotki: Bellę, Amelię i Suzi. Pani Monika podczas swojego wystąpienia, opowiedziała, co kotki lubią, a czego nie. Wskazała, jak powinno spędzać się z nimi czas, co sprawia im radość oraz jakie sytuacje mogą wzbudzić w nich złość czy strach.

      Wszystko dokładnie było przedstawione na pamiątkowych zdjęciach i filmikach przygotowanych przez naszego gościa. Z tego, co widać na niektórych fotografiach, nasza Pani dyrektor również kocha kotki!

Bardzo dziękujemy za odwiedziny i przekazanie dzieciom cennych informacji, ciekawostek i wskazówek, co do pracy z kotem i opieki nad nim.

Fot. Dorota Turowska

#kot #koty #kotsyberyjski #człowiekzpasją #kobietazpasją #rodzicewedukacji #rodzice #uczniowie #fajnasprawa #ciekawespotkanie

#fontannamarzeńtczew #fontannamarzeń #prywatnaszkołapodstawowa #sptczew #szkołapodstawowa #szkołapodstawowatczew #edukacja #oświata #polskaszkoła #polishschool

Kot też jest fajny
142-0
« z 22 »

Spotkanie z teatrem

      “Teatr nie jest dla mnie jedynie formą rozrywki. Uważam, że jest to miejsce bardzo kulturalne, z którego możemy wynieść wiele dobrego. Teatr rozwija moją wyobraźnię, kreatywność oraz wiedzę kulturową!”.

      Tak pokrótce opisał się nasz ,,Człowiek z pasją” Pani Agnieszka Szczukowska. Kobieta opowiedziała o swojej j życiowej drodze, w której pojawiał się teatr, śpiew i gra na instrumentach.

      Teatr uczy nas i młode pokolenie odpowiedzialności, wrażliwości, pomaga w przełamaniu barier oraz kształtuje postawę otwartą i twórczą. Edukacja teatralna wprowadza ucznia w zagadnienia współczesnej kultury estetycznej oraz kształtuje potrzebę uczestnictwa w życiu kulturalnym.

      Pani Agnieszka pokazała naszym uczniom @fontanna.marzen.tczew jak się rozgrzać przed śpiewem, pokazała zabawy, w których dzieci mogły wczuć się w rolę aktora.

Serdecznie dziękujemy za tak wspaniały pokaz.

Fot. Dorota Turowska

#człowiekzpasją #kobietazpasją #pasja #teatr #muzyka #talent #kobietawielutalentów

#fontannamarzeńtczew #fontannamarzeń #prywatnaszkołapodstawowa #sptczew #szkołapodstawowa #szkołapodstawowatczew #edukacja #oświata #polskaszkoła #polishschool

Spotkanie z teatrem
139-0
« z 19 »

Kurier InPost

      Praca kuriera InPost wymaga odpowiedzialności, dyskrecji i uczciwości. Praca ta jest więc bez wątpienia ciężka i wymagająca. O tym przekonali się dziś uczniowie naszej szkoły podczas spotkania w ramach projektu pn. “Człowiek z Pasją”.

      Gościem był Pan Andrzej Kiciński, który od roku jest kurierem w firmie InPost – oddział Pruszcz Gdański Ta właśnie praca sprawiła, że Pan Andrzej mówił z wielkim zaangażowaniem, a z jego ust wypływały pełne ciepła i optymizmu historie. Opowiadał wszystko dzieciom z tą tak zwaną ,,iskierką w oku”.

Uczennice i uczniowie dowiedzieli się również, czego nie wolno przesyłać, aby komuś nie stała się krzywda.

      Na koniec spotkania Pan Andrzej obdarował dzieci niespodziankami, które otrzymał od firmy InPost. Jesteśmy z Pana dumni i dziękujemy za tak wspaniałe przedstawienie swojego zawodu i pasji jednocześnie. Życzymy samych sukcesów, a firmie InPost – oddział Pruszcz Gdański dziękujemy za super gadżety dla uczniów.

      Spotkanie połączone było z akcją “Serdeczna Karteczka”, która w tym miesiącu skierowana była właśnie w stronę kurierów! Pan Andrzej otrzymał zatem wspomnianą karteczkę, a także piękny plakat przygotowany przez dzieci z klasy I.

Fot. Dorota Turowska

#inpost #kurierinpost #pracakuriera #firmainpost #kurier #człowiekzpasją #dziejesię #ciekawespotkanie #inpostdlaszkół #inpostdladzieci

#fontannamarzentczew #fontannamarzeń #prywatnaszkołapodstawowa #sptczew #szkołapodstawowa #szkołapodstawowatczew #edukacja #oświata #polskaszkoła #polishschool

InPost
127-0
« z 25 »

Dogoterapia

      15 czerwca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dogoterapii. Przygarnij psa, a pokocha cię całym sercem.

      Dogoterapia przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Dzięki niej rodzi się głęboka więź, która pozytywnie wpływa na ludzi i zwierzęta. Przekonały się o tym uczennice i uczniowie naszej szkoły podczas wyjątkowej wizyty suczki terapeutki i jej opiekunki. Dziewczyny przyszły w odwiedziny w ramach naszego projektu “Człowiek z Pasją”.

      Dziękujemy Pani Dorotce za poświęcony czas i piękną opowieść o przyjaźni.

#dogoterapia #dogoterapeuta #mojprzyjacielpies #dobraszkoła #fajnaszkoła #szczęśliwedziecko #niekupujAdoptuj

Dogoterapia
73-1
« z 20 »

Miłośniczka koni

      29 listopada 2022 r. w ramach projektu „Człowiek z Pasją” odwiedziła nas Pani Aleksandra Dąbkowska, której wielką pasją jest jazda konna.

      Przemiłe spotkanie, poprowadzone przez Panią Oliwię Gwizdalską, przepełnione było opowieściami gościni zasypywanej przez dzieci i młodzież mnóstwem pytań. Asteja, bo tak ma na imię koń Pani Aleksandry, ma 12 lat i trenuje 5 razy w tygodniu. Mimo że nie mówią tym samym językiem, to na treningach rozumieją się doskonale i są dla siebie najlepszymi przyjaciółkami.

      Usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat koni, ale mogliśmy też z bliska przyjrzeć się jak wygląda sprzęt niezbędny do jazdy konnej – siodło, ogłowie, popręg, ochraniacze i wodze.

Bardzo dziękujemy Pani Aleksandrze za odwiedziny, a Państwa zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

#CzłowiekzPasją #dobraszkoła #fajnaszkoła #szczęśliwedziecko #relacje #mampasję

Miłośniczka koni
80-2
« z 13 »