19 kwietnia br. uczennice i uczniowie oraz kadra naszej szkoły uczciliśmy 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Jako szkoła wzięliśmy aktywny udział w “Akcji Żonkile”, przygotowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Młodsi uczniowie poznali “Historię Drobinek”, która w przystępny dla dzieci sposób ukazywała wagę pamięci o przeszłości i przekazywania rodzinnych historii pokoleniom.

Z kolei w starszych klasach na lekcjach języka polskiego oraz historii nauczyciele przybliżyli temat powstania w getcie warszawskim, m.in. poprzez obejrzenie filmu pt. “Zdążyć przed Panem Bogiem” oraz przygotowanie animacji.

Wszyscy na znak pamięci o bohaterkach i bohaterach nosiliśmy żółte żonkile, kotyliony samodzielnie zrobione przez dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego dnia.