Uczennice i uczniowie klasy 6. wzięły/-li udział w praktycznej lekcji anatomii i zoologii. Wszystko za sprawą zajęć Pana Szymona Machalskiego i… SEKCJI RYBY, dzięki której młodzież lepiej zaznajomiła się z budową zewnętrzną i wewnętrzną ryb oraz poznała przystosowania tych organizmów do życia w wodzie.

      Wśród okazów, na których pracowali nasi młodzi biolodzy i młode biolożki – znalazły się: okoń, karp, lin i pstrąg. Podczas wykonywania czynności eksperymentalnych, dbaliśmy o to, by mięso ryb zostało jak najlepiej oddzielone od narządów i szkieletu, dzięki czemu rybki zostały przeznaczone na zupę rybną. Ponadto, dzieci zostały pouczone o zachowaniu należytego szacunku wobec organizmów, na których pracowali.

      W trakcie warsztatów udało się wypreparować serca, oczy, narządy rozrodcze, pęcherz pławny, skrzela, luki skrzelowe, wątrobę i jelita. Z części struktur wykonane zostały trwałe preparaty, które posłużą, jako pomoc dydaktyczna dla młodszych uczniów.

      Młodzież świetnie poradziła sobie w obsłudze skalpela i narzędzi laboratoryjnych. Ostrożność, dokładność i pewny ruch pozwoliły na uzyskanie pełnego obrazu anatomii tych wodnych kręgowców.

Zdecydowanie lubimy takie praktyczne lekcję biologii.

Fot. Szymon Machalski @kreatywny.belfer

Szymon Mcki

 #sekcjaryby #ryba #fish #kregowcewodne #budowaryby #życiewwodzie #woda #lekcjapraktyczna #praktycznie #biologiaeksperymentalna #biologia #biolchem #zoologia #zoology #fontannamarzeńtczew #fontannamarzeń #prywatnaszkołapodstawowa #sptczew #szkołapodstawowa #szkołapodstawowatczew #edukacja #oświata #polskaszkoła #polishschool

Anatomia_kl_6
145-0
« z 20 »