Uczniowie klas 5. i 6. poznali tajemnice pracy biologa! Po wprowadzeniu do badań przyrodniczych, przystąpili do pracy z mikroskopami. Młodzi naukowcy omówili wraz z nauczycielem budowę mikroskopu optycznego i przeanalizowali podstawowe zasady mikroskopowania – w tym wykonywania własnych preparatów.

Następnie rozpoczęli samodzielną pracę z urządzeniem i obserwowali gotowe preparaty anatomiczne, zoologiczne i botaniczne.

Na kolejnych zajęciach, młodzi biolodzy będą pobierać obiekty badań i tworzyć od podstaw swoje własne preparaty mikroskopowe! Wykorzystają wówczas w praktyce wiedzę teoretyczną, zdobytą na lekcjach biologii.

Później przyjdzie czas na obserwacje makroskopowe w terenie!

#lekcjebiologii #bioligia #biology #biologist #biologiajestfajna #praktyka #mikroskop #mikroświat #zajęciamikroskopowe #biologiawpraktyce

Praca biologa