Dzień dobry
      Witamy po wakacyjnej przerwie, choć wakacje jeszcze trwają. Dziś (21 sierpnia 2023 r.) rozpoczęliśmy kolejny turnus Szkoły Letniej! Wciąż pod hasłem #SUPERMOCE

      Poniedziałkowe spotkanie upłynęło pod hasłem “Snucie opowieści… Czyli SUPERMOC krytycznych myślicieli!” Zajęcia poprowadził p. Szymon, przy wsparciu nauczycielek: p. Aleksandry, p. Oliwii i p. Justyny.

      Rozpoczęliśmy od wspólnego śniadania, by mieć siły do nauki i zabawy! Następnie, uczniowie wzięli udział w krótkiej prelekcji, podczas której dowiedzieli się, czym jest opowieść i jakie cechy ją charakteryzują. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, jak stworzyć własną opowieść lub zmodyfikować tę, którą już dobrze znamy.

      Dyskutowaliśmy także o tym, czy każda opowieść jest ciekawa i co zrobić, by uniknąć nudy i monotonności  w tworzonej historii.

      Udało nam się nawet dowiedzieć, co na temat snucia opowieści myśli współczesna polska Noblistka, Olga Tokarczuk.

      Po tym wszystkim przyszedł czas na opowieści przyrodnicze w wersji wideo! Dzięki naukowej bajce dowiedzieliśmy się, jak powstało życie na Ziemi i jak ewoluował gatunek ludzki.

      Po wytężonej pracy umysłowej zrobiliśmy krótką przerwę na drugie śniadanie, po którym, pracując w grupach, stworzyliśmy “przepis na idealną opowieść”. Jak się okazało, to nic trudnego! Szklanka kreatywności, dwie łyżki dobrej akcji, szczypta radości, kilka ziarenek tajemnicy i mamy gotową opowieść!

      Wszyscy uczniowie spisali się na medal, więc zasłużyli na nagrodę, jaką była wycieczka do parku i zabawy na świeżym powietrzu.

      Po powrocie do szkoły zjedliśmy pyszny obiad! Dzieci miały czas na magiczne zabawy i czarowały niczym Harry Potter i jego przyjaciele! Była też okazja do kontaktu z nietypowymi zwierzętami, jakimi są Straszyki filipińskie! Nasi uczniowie wprost zakochali się w tych owadzich pupilach.

      Końcówkę dnia spędziliśmy na wspólnym oglądaniu bajki “Dawno temu w trawie”, opowiadającej o zespołowej pracy mrówek i innych owadów.

#FontannaMarzeń #fajnaszkoła #szkołapodstawowa #tczew #dobraszkoła #szkołaletnia #półkolonie #naukaprzezzabawę #snucieopowieści

SUPERMOC - snucie opowieści
93-10
« z 43 »