Pierwszy tydzień naszej szkoły letniej zakończyliśmy muzycznie. Pan Michał, nauczyciel języka angielskiego, który, jak się okazało, potrafi grać na kilku instrumentach, przygotował dla nas zajęcia o supermocy, jaką jest właśnie muzyka.

      Rozmawialiśmy o niej trochę i nauczyliśmy się rozpoznawać dźwięki różnych instrumentów. Zagraliśmy na szkolnych dzwonkach fragment wariacji Mozarta i gamę C-dur. Relaksowaliśmy się przy muzyce i kolorowaliśmy skrzypce, projektując piękne, indywidualne instrumenty. Wykonaliśmy też własne marakasy, ozdabiając plastikowe butelki i wypełniając je kolorową posypką.

      Na koniec obejrzeliśmy film, który łączy temat muzyki i wyjątkowych umiejętności – “Nasze magiczne Encanto”. Po całym tygodniu rozmów o różnych supermocach zupełnie nie zaskoczył nas płynący z filmu wniosek, że niezależnie od naszych zdolności, każdy z nas jest wspaniałym i wartościowym człowiekiem.

#szkołaletnia #supermoce #szczęśliwedziecko #relacje

Szkoła_Letnia_muzyka
88-1
« z 9 »