Najlepszy sposób na wyjątkowy Dzień Dziecka – klasowa wycieczka! W myśl tej zasady klasa V spędziła dzisiejsze święto w Bydgoszczy.

Atrakcji było mnóstwo! Począwszy od 1)podróży pociągiem, poprzez 2)rejs po ważnej dla Bydgoszczy rzece Brdzie, 3)wizytę w Bydgoszcz Europejskie Centrum Pieniądza, gdzie podziwialiśmy znaleziony w 2018 r. bydgoski skarb, 4)przepiękne dzieła Leona Wyczółkowskiego w oddziale Muzeum Narodowego poświęconym temu artyście, aż do 5)zakupów w Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz 6)zabawy na muzycznym placu zabaw w tzw. dzielnicy muzycznej.

A w tzw. międzyczasie zjedliśmy 7)lody rzemieślnicze, nakładane we włoskim stylu – łopatką! oraz 8)przepyszne makarony w kameralnej restauracji Tentego.

Na prośbę dzieci zajrzeliśmy też do kilku sklepów, których w Tczewie nie ma. Wiadomo, w Dzień Dziecka dzieci rządzą.

To była naprawdę świetna wycieczka. Dzieci stwierdziły, że Bydgoszcz jest piękna i pełna niespodzianek.

Wróciliśmy do Tczewa zmęczeni, ale szczęśliwi i pozytywnie naładowani. Pani wychowawczyni, Iwona Ochocka, uznała tę klasową integrację za bardzo udaną.

Dzień Dziecka kl_5