4 października 2023 r. uczniowie klasy 4. odbyli niezwykle ciekawą, terenową lekcję przyrody prowadzoną przez nauczycielkę geografii p. Elżbietę Cisewską.

Młodzi odkrywcy zwiedzili najbliższe okolice Tczewa, zaznaczając na mapie wiele ciekawych miejsc.

Uczniowie przypomnieli sobie kierunki świata, poznali zasady orientowania się w terenie, a nawet zdołali – dzięki pięknej słonecznej pogodzie – wskazać północ używając swojego cienia! Już teraz wiemy, że nasi czwartoklasiści na pewno nie zgubią się w terenie!

Fot. Dorota Turowska

#lekcjaprzyrody #przyroda #lekcjaterenowa #wterenie #zajęciaterenowe #geografia #kompas #mapa #planmiasta #miastotczew #orientacjawterenie #poznajemyokolicę #warsztatprzyrodnika

Lekcja przyrody w kl. 4