Dziś rano 28.02.2023 r, chwilę przed “pierwszym dzwonkiem” (gdyby takowy u nas był) uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie I LO Tczew – Zosia i Marta, odwiedziły naszą Fontannę Marzeń, by poprowadzić zajęcia dla najmłodszych uczniów – z zerówki i klasy pierwszej. Wszystko to w ramach projektu @a.lo.e.s, realizowanego przez licealistki w ramach ogólnopolskiego programu #ZwolnienizTeorii.

Podczas zajęć mali uczestnicy mogli poznać zasady postępowania ze zwierzętami domowymi – szczególnie takimi, których nie znają. Warsztaty obejmowały zagadnienia dotyczące dobrostanu naszych pupili, a także sposobów radzenia sobie w sytuacjach, gdy jesteśmy w niebezpieczeństwie i coś nam grozi ze strony dzikich, nieoswojonych zwierząt.

Uczniowie zapisali też w swoim szkolnym kalendarzu dwa ważne święta! Pierwsze przypada 17 lutego – DZIEŃ KOTA, a drugie 25 października – DZIEŃ KUNDELKA! Na spotkaniu nie zabrakło kolorowanek i innych nagród!

Dziękujemy uczennicom z 1LO i cieszymy się, że tak chętnie współpracują z innymi szkołami i tak pięknie odnalazły się w kontakcie z naszymi dziećmi!
Zachęcamy do odwiedzenia strony projektu @a.lo.e.s – obserwacji i lajkowania!