W dniu 09.03.2023 r. klasy IV i V, w ramach integracji rówieśniczej i budzenia wrażliwości estetycznej poprzez kontakt ze sztuką, odbyły wycieczkę do Gdańska na niezwykłą wystawę „VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition” – najbardziej innowacyjną formę doświadczania sztuki, która zagościła w miastach na całym świecie.

Multisensoryczna wystawa zabrała uczniów w podróż po niewiarygodnym świecie wyobraźni wielkiego artysty, ale także do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise, gdzie powstawały jego największe dzieła.

Ponadto, setki wielkoformatowych dzieł tętniących kolorami można było podziwiać w oprawie nastrojowej muzyki znanych kompozytorów, takich jak Chopin czy Beethoven.

Odwiedzając Gdańsk, nie mogliśmy również pominąć historycznego centrum miasta, które urzekło nas wspaniałą architekturą i niepowtarzalną atmosferą.

Dzieciom bardzo się podobał czas spędzony poza murami szkoły, w gronie koleżanek i kolegów. Już za miesiąc kolejna wyprawa!

Van Gogh
« z 35 »
Gdańsk
« z 9 »