Nauka języka niemieckiego to nie tylko przyswajanie słownictwa i struktur gramatycznych, ale także odkrywanie kultury kraju sąsiada.

      W minionym tygodniu uczennice i uczniowie klasy szóstej poznawały/-li raczej mało u nas znane, zwyczaje karnawałowe miast niemieckiej Nadrenii. Parady karnawałowe, kolorowi przebierańcy, huczne imprezy i wspólna zabawa na ulicach, to nieodzowne elementy karnawału w Kolonii czy Düsseldorfie. Jednym słowem: „piąta pora roku”.

      Ten radosny klimat ostatnich dni karnawału udało nam się poczuć podczas zajęć. Młodzież rozpoznawała nazwy poszczególnych dni karnawału, obejrzała film z parady karnawałowej, wyszukała rodzaje typowych okrzyków, rozwiązała quiz wiedzy i wykonała własne maski karnawałowe. Może przydadzą się za rok?

Fot. Izabela Tiefenthaler

#karnawał #językniemiecki #germany #nadrenia #paradakarnawałowa #düsseldorf #piątaporaroku #ciekawalekcja #językniemieckiniecoinaczej

#fontannamarzeńtczew #fontannamarzeń #prywatnaszkołapodstawowa #sptczew #szkołapodstawowa #szkołapodstawowatczew #edukacja #oświata #polskaszkoła #polishschool

Nauka języka niemieckiego
138-0
« z 6 »