ROBOTYKA Z ELEMENTAMI PROGRAMOWANIA

Zajęcia koła komputerowego traktować należy, jako poszerzenie i uzupełnienie wiadomości z zakresu informatyki. Zadaniem nauczyciela jest stymulowanie aktywności poznawczej i twórczej uczniów. Chodzi nie tylko o samo pobudzenie zainteresowań, lecz również o właściwe ukierunkowanie ciekawości poznawczej uczniów

Zasadniczym celem koła jest, rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie algorytmiki i programowania. Zajęcia te mają charakter otwarty, ze względu na dynamicznie rozwijającą się dziedzinę informatyki.

Nasza pracownia posiada:

• 4 zestawy Lego WeDo2,
  • 4 zestawy Lego Education Spike Prime
  • 4 zestawy Lego Education Spike Essential.
  • drukarkę 3D Flashforge
  • oraz szereg akcesoriów niezbędnych do prac warsztatowych.

Na zajęciach uczniowie budują i programują roboty. Zestawy robotyczne zaopatrzone są w urządzenia sterujące, szereg czujników, takich jak: akcelerator – żyroskop, czujnik odległości, światła, dźwięku, a także dodatkowe elementy wraz z serwomotorem.

Uczniowie poznają budowę robota, jego elementy mechaniczne i elektroniczne, dla lepszego zobrazowania działania urządzenia.

Koło_zainteresowań